Õhusurvelüliti

- Feb 10, 2020-

Õhusurvelüliti, tuntud ka kui õhurõhu kaitselüliti, on üks kaitselülititest. See on lüliti, mis automaatselt lahti, kui vool ületab ahelas nimivoolu.


Õhurõhulüliti on väga oluline elektriseade madalpinge jaotusvõrgus ja jõuülekandesüsteemis. See ühendab juhtimise ja mitmed kaitsefunktsioonid.

air pressure switch

Lisaks kontakti- ja katkestusahelale kaitseb see vooluahelat või elektriseadmeid lühise, tugeva ülekoormuse ja pinge all ning seda saab kasutada ka mootori harva käivitamiseks.

Kui liin on ülekoormatud, ei saa ülekoormusvool elektromagnetilist väljalülitust mõjutada, kuid see võib põhjustada, et soojuselement tekitaks teatud koguse soojust, ajendades bimetallriba soojendatud painutamist ülespoole, suruma kangi konksu lukust lahti lülitamiseks kangi ja seejärel murda põhikontakt, katkestada toide.


Kui liini lühis või tõsine ülekoormusvool ületab lühisevoolu hetkelisest väljalülitamisest üle seadistusvoolu väärtuse, tekitab elektromagnetiline väljalülitus piisavalt vaakumit, tõmbab armatuuri kokku ja lööb kangi, nii et konks võlli istme ümber üles ja eralduks lukust. Lukustatakse reaktsiooni all vedru toimel, siis katkestatakse jõud.


Paari:Kontaktlüliti mikrolüliti vahel Järgmise:Pöördlüliti rakendamine